H-HBsAG Hydrex Hydrex

Test płytkowy do wykrywania wirusa zapalenia wątroby typu B, 40 szt.

335,00 zł

bruttow tym 8% VAT

Do 5 dni roboczych


Płatność
Ilość w opakowaniu: 40 szt.

Test płytkowy do jakościowego wykrywania antygenu powierzchniowego wirusa zapalenia wątroby typu B (HBsAg) z surowicy/osocza.


Wirusowe zapalenie wątroby może być spowodowane przez wiele różnych wirusów, takich jak wirusy zapalenia wątroby typu A, B, C, D i E.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B jest poważna i powszechna choroba zakaźna wątroby, dotykająca miliony ludzi na całym świecie.  

Poważne konsekwencje patologiczne utrzymujących się zakażeń HBV obejmują rozwiniecie się przewlekłej niewydolności wątroby, marskości wątroby i raka watrobowokomórkowego (HCC). Ponadto nosiciele HBV mogą przenosić chorobę przez wiele lat. Zakażenie występuje bardzo często we wczesnym dzieciństwie, kiedy jest ono bezobjawowe i często prowadzi do przewlekłego stanu nosicielstwa. Wykrywanie antygenu powierzchniowego wirusa zapalenia wątroby typu B (HBsAg) identyfikuje osoby zakażone wirusem zapalenia wątroby typu B.  

 

Stężenia DNA HBV w surowicy określone ilościowo za pomocą reakcji łańcuchowej polimerazy w czasie rzeczywistym (PCR) są skorelowane z postępem choroby oraz z decyzjami  dotyczącymi leczenia i późniejszego monitorowania. HBsAg jest zwykle wykrywany za pomocą czułych testów immunologicznych, w których wykorzystuje się przeciwciało przeciw powierzchni wirusa zapalenia wątroby typu B. Testy w punktach opieki oferują znaczące korzyści, takie jak obniżenie kosztów placówki, szybkie dostarczanie wyników, wczesne rozpoznanie, minimalne przeszkolenie pielęgniarek lub techników, poziom opieki zdrowotnej na obrzeżach i szybkie rozpoczęcie leczenia.

Wyrób medyczny do diagnostyki in vitro  do użytku profesjonalnego (według definicji ustawy o wyrobach medycznych z 20.05.2010 r.) Testy nie są przeznaczone dla użytkowników w domu.
Zakupu mogą dokonać:
Szpitale, przychodnie, laboratoria, kliniki, zakłady i punkty opieki zdrowotnej, lekarzy, laborantów, diagnostów, farmaceutów, pielęgniarki/pielęgniarzy, weterynarzy, a także przez inne podmioty prowadzące działalność gospodarczą (na tzw. NIP), pod warunkiem wykonywania tych testów przez profesjonalistów.