BB-10520000 B.Braun B.Braun

HISTOACRYL Octyl - miejscowy klej do skóry, 1 x 0,5 ml

69,77 zł

bruttow tym 8% VAT

Dostępny na zamówienie

W magazynie


Płatność
Ilość w opakowaniu: 1szt
Rozmiar: 0,5ml

Histoakryl® Oktyl 
Rozwiązanie do zamykania ran. Miejscowy klej do skóry tylko do użytku zewnętrznego. Wysoka lepkość, 2-oktyl cyjanoakryl.


Sposób użycia:

Miejsce nacięcia lub urazu musi być czyste i suche przed nałożeniem kleju. Upewnij się, że brzegi rany są łatwo przybliżone. (rys. 1)

Nakręć końcówkę aplikatora na gwintowaną rurkę w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aż aplikator będzie szczelny i osadzony na rurce. Aplikator przebije foliową membranę na tubce po jej osadzeniu, a klej będzie mógł spłynąć. (rys. 2)

Trzymaj końcówkę mikroprobówki w dół, a wersję 1 mm poziomo. Delikatnie ściśnij tubkę od dołu, aż klej stanie się widoczny przez aplikator. Trzymaj urządzenie skierowane z dala od pacjenta, aż będzie gotowe do nałożenia kleju. (rys. 3)

Przybliżając krawędzie skóry, nakładaj, delikatnie i ciągle ściskając tubkę, rozprowadzając klej w przód iw tył w miejscu rany. Kontynuuj trzymanie brzegów rany w przybliżeniu, aż klej stanie się lepki – zwykle mniej niż 20 sekund. Pożądana jest gładka i równomierna warstwa kleju. (rys. 4)

Po całkowitym spolimeryzowaniu kleju (nie klei się) można zakryć miejsce wtórnym bandażem. Jeśli używany jest bandaż wtórny, NIE NALEŻY nakładać go na obszar przylepny, dopóki nie będzie całkowicie suchy. Nakładanie w stanie lepkim może skutkować usunięciem kleju podczas usuwania bandaża wtórnego i ewentualnie rozejściem się rany. (rys. 5)

Po użyciu wyrzucić urządzenie samoprzylepne zgodnie z normalnym protokołem. (Rys. 6)

Inne produkty w kategorii Kleje tkankowe: