C0932205 B.Braun B.Braun

Szwy chirurgiczne Dafilon®3/8 koła 4/0 (1,5) 45CM DS19 niebieski - niewchłanialne - 36 szt.

264,33 zł

bruttow tym 8% VAT

Następny dzień roboczy

W magazynie


Płatność
Ilość w opakowaniu: 36 szt.
Rozmiar: 3/8 koła 4/0 (1,5) 45CM DS19

Dafilon® jest sterylnym, syntetycznym, niewchłanialnym, jednowłóknowym chirurgicznym materiałem szewnym produkowanym z poliamidu. Dafilon® jest barwiony na niebiesko (Poliamid 6/66 –barwnikiem Copper Phthalocyanine (C.I. 74 160)) lub na czarno (Poliamid 6/6- Hematein Logwood Black C.I. 75290) w celu nadania mu lepszej widoczności w polu operacyjnym, oraz w naturalnym kolorze beżowym.

Dafilon® zaleca się głównie do szycia skóry, w okulistyce, mikrochirurgii i neurochirurgii.

Nici te są zasadniczo stosowane do adaptacji krawędzi ran, w celu zapewnienia ich prawidłowego gojenia się. Po zastosowaniu materiału szewnego Dafilon® może wystąpić lekki odczyn zapalny, który jest typową reakcją tkankową na obce ciało. Z czasem szew ulega otorbieniu się włóknistą tkanką łączną. Podobnie jak w przypadku wszystkich materiałów poliamidowych, wytrzymałość szwów Dafilon® in vivo ulega stopniowej redukcji wskutek działania enzymów ustrojowych.

Ze względu na stopniową utratę wytrzymałości, która może wystąpić in vivo po dłuższym okresie czasu, nie zaleca się stosowania Dafilon® w przypadkach gdy istotne jest zachowanie trwałej wytrzymałości szwów. Mikroszwy typu Dafilon® posiadają ograniczoną zdolność zachowania wytrzymałości na rozciąganie, w związku z czym nie zaleca się ich do standardowego zamykania ran śródskórnych i podskórnych, w zabiegach sercowo-naczyniowych, w chirurgii przewodu pokarmowego oraz do mocowania protez naczyniowych.

Szwów Dafilon® nie wolno poddawać ponownej sterylizacji. Otwarte, nie zużyte lub uszkodzone opakowania należy zniszczyć. Szwy należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Nie wystawiać na dłuższe działanie ekstremalnych temperatur.

Zaleca się zachowanie środków ostrożności przy manipulowaniu instrumentami chirurgicznymi w celu uniknięcia ewentualnego uszkodzenia szwu.

Dane techniczne:
  • Struktura - Monofilament
  • Kolor - Niebieski, Czarny, Bezbarwny
  • Skład chemiczny  - Poliamid
  • Powleczenie - Niepowlekany
  • Materiał - Syntetyczny
  • Absorpcja - Niewchłanialny
  • Sterylizacja - Promienie Gamma/ Tlenek etylenu (mikrochirurgia 7/0 do 11/0)
  • Rozmiary - USP 11/0- USP 1

Cechy i korzyści:
-  Giętki- łatwy w manipulowaniu i wiązaniu
-  Gładkość przejścia przez tkanki- brak traumatyzacji tkanki
-  Idealna zgodność tkankowa

Wskazania:
- Szycie skóry (szew śródskórny, tkanka podskórna)
- Chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna
- Mikrochirurgia
- Okulistyka
- Neurochirurgia

Inne produkty w kategorii Dafilon: