LR-20 442 Lohmann & Raush... Lohmann & Raush...

SUPRASORB A 10 x 20 cm opatrunek z alginianu wapnia - 1 szt.

21,00 zł

bruttow tym 8% VAT

Do 5 dni roboczych

Dostępny na zamówienie


Płatność
Ilość w opakowaniu: 1 szt.
Rozmiar: 10 x 20 cm

Suprasorb A troszczy się o czyste środowisko rany w przypadku ran o silnym wysięku. Jest to możliwe dzięki wysokim właściwościom chłonnym alginianu wapnia z naturalnych brunatnic. Dodatkowo Suprasorb A jest miękki, posiada wyjątkowe właściwości tamponujące i przylega do każdego łożyska rany.
Suprasorb A przekonuje wysokimi właściwościami chłonącymi wysięk i szybkim formowaniem żelu: Jony wapnia z opatrunku w kontakcie z jonami sodu pochodzącymi z wysięku rany tworzą żel. Opatrunek wiąże wysięk i wchłania bakterie oraz martwe tkanki. Podczas zmiany opatrunku wysięk, bakterie i martwe tkanki są usuwane wraz z włóknami alginianu.

Sposób działania:1. Opatrunek wchłania nadmiar wysięku z rany
2. Tworzenie żelu poprzez wymianę jonów

Instrukcja aplikacji:1. Należy oczyścić ranę zgodnie z aktualnym standardem postępowania i następnie dokładnie na sucho pokryć powierzchnię rany sterylnym kompresem.
2. Ułożyć Suprasorb A swobodnie na ranie. W przypadku głębokich lub popękanych ran swobodnie nałożyć tamponadę Suprasorb A.
3. W zależności od obfitości wysięku przymocować przy pomocy odpowiedniego opatrunku, np. Suprasorb P lub Vliwasorb.

Częstotliwość zmian opatrunku:
Lekarz prowadzący leczenie powinien dokonywać zmiany opatrunku w zależności od stanu rany, stopnia wysięku i stosowania lub nie opatrunku wtórnego, najpóźniej po 5 -7 dniach.

Inne produkty w kategorii Opatrunki gotowe - jałowe: