LR-20 534 Lohmann & Raush... Lohmann & Raush...

SUPRASORB X 5 x 5 cm opatrunek regulujący wilgotność - 1 szt.

14,50 zł

bruttow tym 8% VAT

Do 5 dni roboczych


Płatność
Ilość w opakowaniu: 1 szt.
Rozmiar: 5 x 5 cm

Suprasorb X do ran o lekkim i umiarkowanym wysięku bez zakażenia reguluje poziom wilgotności rany dzięki wyjątkowej strukturze biosyntetycznych włókien HydroBalance. Zalety produktu: Suprasorb X jest w stanie absorbować i oddawać wilgoć z rany, w zależności od stanu rany i ilości wysięku. Oznacza to, że albo nadmiar wysięku jest absorbowany, wilgoć z opatrunku przekazywana do rany lub oba procesy przebiegają jednocześnie.

Suprasorb X jest wyjątkowo miękki, przyjemny w dotyku i łagodzi ból. Ponieważ opatrunek można stosować z obu stron, oferuje on wysokie bezpieczeństwo użycia. W przypadku leczenia rany w wilgotnym środowisku, należy, dokonując wyboru odpowiedniego opatrunku wtórengo (np. Suprasorb F oder Suprasorb P) zwrócić uwagę na to, aby Suprasorb X pozostawał wilgotny w obszarze rany. Suprasorb X jest dostępny zarówno jako kompres, jak i tamponada.

 1. opatrunek wchłania nadmiar wysięku z rany
 2. wilgoć z opatrunku przekazywana jest do obszarów rany charakteryzujących się małą ilością wysięku

 1. Należy oczyścić ranę zgodnie z aktualnym standardem postępowania i następnie dokładnie na sucho pokryć powierzchnię rany sterylnym kompresem.
 2. Nałożyć Suprasorb X na ranę i uformować. W przypadku stosowania tamponady należy ją kilkakrotnie złożyć i swobodnie nałożyć na ranę.
 3. w zależności od obfitości wysięku przymocować za pomocą odpowiedniego opatrunku wtórnego: w przypadku zakażonych ran Suprasorb X, np. z Suprasorb F lub
  Suprasorb P.

Częstotliwość zmian opatrunku

Lekarz prowadzący leczenie powinien dokonywać zmiany opatrunku w zależności od stanu rany, stopnia wysięku i stosowania lub nie opatrunku wtórnego, najpóźniej po 5 -7 dniach.

Obszary zastosowania

 • rany o lekkim i umiarkowanym wysięku
 • rany powierzchowne lub głębokie
 • rany bez zakażenia
 • we wszystkich fazach gojenia rany, np.
  • owrzodzenia różnego pochodzenia
  • oparzenia II stopnia
  • miejsca ubytku skóry w wyniku jej pobrania
   i miejsca biorcze
  • rany pooperacyjne, np. w wyniku transplantacji skóry
  • otarcia, rany szarpane


Inne produkty w kategorii Opatrunki gotowe - jałowe: