AA-B.1.001 Amed Amed

Wkładka wewnątrzmaciczna Copper-T 380A z aplikatorem typu "kapturek"

45,00 zł

bruttow tym 8% VAT

Do 5 dni roboczych

Dostępny na zamówienie


Płatność
Ilość w opakowaniu: 1szt.
Rozmiar: Uniwersalny

Wkładka wewnątrzmaciczna Copper-T 380A z aplikatorem typu "kapturek".

Wkładka wewnątrzmaciczna jest małym plastikowym urządzeniem umieszczonym w macicy, które zapobiega ciąży. Jej zaletą jest łatwa aplikacja i wygoda w użytkowaniu. Jest wysoce skuteczną formą antykoncepcji, która nie przeszkadza w spontanicznym odbywaniu stosunków płciowych. Wkładka nie wymaga codziennej uwagi, niemniej jednak, należy sprawdzać jej umiejscowienie po każdej menstruacji. Można ją założyć lub usunąć w jakimkolwiek momencie, ale musi tego dokonać lekarz. Można ją usunąć w jakimkolwiek momencie a płodność powraca natychmiast.

Badania potwierdzają, że wkładki wewnątrzmaciczne Copper - T zapobiegają zapłodnieniu poprzez redukcję ilości i zmniejszenie zdolności przeżycia plemników docierających do komórki jajowej, oraz przez hamowanie ilości oraz przemieszczania się komórek jajowych do macicy. Sądzi się, że stałe uwalnianie miedzi ze zwojów oraz ramion wkładki Copper - T 380A do jamy macicy zwiększa skuteczność antykoncepcyjną wkładki wewnątrzmacicznej.

Roczny wskaźnik skuteczności antykoncepcyjnej wkładki Copper - T 380A to dużo poniżej jeden na 100, w zakresie zakładanych i wstrzykiwanych środków antykoncepcyjnych oraz chirurgicznej sterylizacji. Skuteczność wkładki wewnątrzmacicznej Copper - T 380A została określona jako zależna od wieku, gdzie wskaźnik zajścia w ciążę maleje dla starszych kobiet.

Wkładka wewnątrzmaciczna Copper - T 380A może być założona w jakimkolwiek czasie w ciągu cyklu menstruacyjnego, pod warunkiem, że kobieta nie jest w ciąży i stale stosowała skuteczne środki antykoncepcyjne od ostatniej menstruacji. Osoba zakładająca powinna przeprowadzić odpowiedni wywiad oraz badanie pod kątem obecności chorób przenoszonych drogą płciową.

Tradycyjnie wkładki wewnątrzmaciczne Copper - T są owinięte miedzianym drucikiem, który jest nawinięty na pionową oś wkładki pod określonym naprężeniem, aby zapewnić odpowiednie i równomiernie nawinięcie. W systemie pojedynczego owinięcia miedzią jeden koniec miedzianego drucika przechodzi przez otwór w nóżce (pionowej osi) wkładki i jest zagięty w kierunku dolnym. Następnie nawinięcie jest wykonywane nad tym zgiętym końcem tworząc rodzaj kotwicy nawinięcia

Zaczepienie jednego końca przez owinięcie drucika ponad drugim końcem stanowi moment krytyczny i jakakolwiek niedokładność w zaczepieniu może spowodować małe naprężenie owinięcia i różnice w ustawieniu położenia. Jakikolwiek luz drucika od tego końca może prowadzić do całkowitego odwinięcia się miedzianego drucika. W tym punkcie istnieje obszar zachodzenia drucianej spirali na drucik o zmiennej długości. Spirala zostaje zaokrąglona kątowo na długość prostego drucika. W trakcie owijania naprężenie drucika zmienia się w tej strefie przy różnym naciągnięciu drucika. W konsekwencji zachodzenia na siebie drucika oraz różnego naprężenia, obszar ten jest podatny na szybką korozję a koniec drucika może wystawać. Taka sytuacja stanowi potencjalne niebezpieczeństwo dla użytkownika.

Wymiary: 
szerokość: 32 mm, długość: 36 mm

Termin Ważności:
7 lat od daty produkcji

Okres antykoncepcji:
10 lat (okres rekomendowany)

Opakowanie: 
DuPont Tyvek

Inne produkty w kategorii Wkładki wewnątrzmaciczne: