DMM-BZO-1S Hydrex Hydrex

BENZODIAZEPINY test Strip (czułość: 300 ng/ml), test paskowy, 10 szt.

99,00 zł

bruttow tym 8% VAT

Następny dzień roboczy

W magazynie


Płatność
Ilość w opakowaniu: 10 szt.
Rozmiar: Benzodiazepiny Strip (czułość: 300 ng/ml)

Badanie stężenia benzodiazepin w moczu wykonywane jest w celu wykrycia leku, zawierającego benzodiazepiny, czyli substancje znajdujące się głównie w lekach o działaniu nasennym, uspokajającym, przeciwdrgawkowym, amnestycznym, przeciwlękowym oraz amnestycznym. Jest to substancja uzależniająca psychicznie jak i fizycznie. Oznakami uzależnienia od benzodiazepiny mogą być: zmniejszona aktywność życiowa, senność, niewyraźna mowa, nieskoordynowane ruchy kończyn jak i całego ciała, wąskie źrenice. Podczas badania, można uzyskać wynik pozytywny, kiedy stężenie benzodiazepin w moczu jest wyższe niż 300 ng/ml. Wynik, który pojawia się powyżej górnej granicy normy świadczy o zażywaniu zbyt dużej ilości benzodiazepin. Po nagłym odstawieniu leków przez osobę uzależnioną występują swoiste objawy tj. bezsenność, zaburzenia pamięci, drażliwość, ze względu na to, należy odstawiać go stopniowo. Benzodiazepiny bardzo szybko zostają wykryte przez organizm po zażyciu ich doustnie jak i dożylnie. 

Jeżeli wynik testu jest negatywny:
Na pasku pojawiają się dwa prążki w strefie testowej T i kontrolnej C. Intensywność barw prążków mogą być różne w obydwu strefach. Szczególnie w strefie T-nie należy się sugerować intensywnością barwy prążka. W tym przypadku, w badanym moczu nie stwierdza się obecności narkotyku.

Jeżeli wynik testu jest pozytywny:
Pojawia się tylko jeden prążek-w strefie kontrolnej C. Prążek w strefie testowej T nie pojawia się w ogóle. W tym przypadku można stwierdzić obecność narkotyku.


Przechowywanie testów paskowych:
-temperatura pokojowa (od 4 do 30 stopni Celsjusza);
-muszą znajdować się  w oryginalnym pojemniku z osuszaczem;
-nie można pasków schładzać, czy zamrażać;
-nie korzystać z pasków przeterminowanych;
-należy dokładnie zamykać pojemnik po wyjęciu każdego paska (niedomknięte opakowanie grozi utratą aktywności odczynników.

Inne produkty w kategorii Testy narkotykowe: