TI-TGR-Y-MB-001-1 Timago Timago

Materac przeciwodleżynowy bąbelkowy z kompresorem do 110kg - 200 x 90 x 7cm

160,00 zł

bruttow tym 8% VAT

Do 5 dni roboczych


Płatność

Produkt dostępny w kategoriach:

Ilość w opakowaniu: 1 szt.
Rozmiar: 200 x 90 x 7cm

Materac przeciwodleżynowy zmiennociśnieniowy wykonany z wytrzymałego PCV o strukturze bąbelkowej. Posiada poprzeczne komory, które są cyklicznie, naprzemiennie wypełniane powietrzem poprzez pompę zasilającą. Zestaw ten, poprzez cykliczną zmianę punktów podparcia osoby leżącej minimalizuje ucisk na części ciała najbardziej narażone na powstawanie odleżyn i pozwala na uniknięcie bądź zmniejszenie występowania uszkodzeń skóry.

Materac zmiennociśnieniowy zbudowany jest z wielu komór,  które są automatycznie i naprzemiennie wypełniane powietrzem. Automatyczny mechanizm pozwala na cykliczną zmianę punktów podparcia osoby na nim leżącej (nie ma miejsca stale uciśniętego).
W przypadku każdego długotrwale siedzącego lub leżącego człowieka dochodzi do ucisku miękkich tkanek i naczyń  krwionośnych, czego następstwem jest tamowanie obiegu krwi w tkankach. Jeśli taki stan trwa ponad 2 godziny, dochodzi do zakłócenia procesów odżywczych (niedokrwienia), a następnie obumarcia (martwicy) tkanek miękkich. W wyniku czego rozwijają się odleżyny.
Pneumatyczne materace przeciwodleżynowe dzięki zmianie ciśnienia w poszczególnych częściach materaca zapobiegają powstawaniu odleżyn. Poprawiają one w sposób znaczący komfort chorego, dzięki płynnej regulacji ciśnienia i twardości i zmniejszają ryzyko komplikacji, które mogą prowadzić w zaawansowanych stadiach nawet do amputacji.

Kompresor materaca został specjalnie zaprojektowany do długotrwałej pracy ciągłej. Wysokowydajny system filtrowania zwiększa wytrzymałość systemu i zapewnia bezawaryjną eksploatację. Dodatkowo zestaw jest wyposażony w komplet naprawczy, który pozwala na samodzielną naprawę w przypadku przebicia materaca. Do materaca dołączona jest instrukcja obsługi.
  • Czas cyklu: 12 min.
  • Zakres ciśnienia: 50-105mmHg
  • Przepływ: 4-6l/min.
  • Maksymalne obciążenie materaca: 110kg
  • Wymiary materaca: 200x90x7cm
  • Waga materaca: 2kg
  • Waga pompy: 1,5kg
  • Zasilanie: 220V +/- 10% 50Hz
  • Pobór mocy: 0,1A

Inne produkty w kategorii Zapobieganie odleżynom: