KG-AT-5 Kikgel Kikgel

Opatrunek Activon Tulle do leczenia ran z miodem MANUKA 5x5 cm, 1 op.

99,00 zł

bruttow tym 8% VAT

Do 5 dni roboczych


Płatność
Ilość w opakowaniu: 5 szt.
Rozmiar: 5 x 5 cm

Activon Tulle 5 x 5 cm jest nieprzywierającym opatrunkiem nasączonym optymalną dawką miodu Manuka, przeznaczonym do skutecznego leczenia ran. Activon, produkowany jest według najwyższych standardów higieny. Zawiera czysty miód Manuka bez żadnych dodatków. Activon Tulle zapewnia wilgotne środowisko w ranie i skutecznie redukuje jej nieprzyjemny zapach.
Activon Tulle umieszcza się (dowolną stroną) na powierzchni rany. Przy dużych powierzchniach opatrunki można układać jeden obok drugiego lub też przycinać w celu dopasowania do rany.W celu pokrycia większego obszaru rany Activon Tulle można także rozwinąć, zmniejszy to jednak stopień koncentracji miodu na powierzchni rany.

Opatrunki, które w swoim składzie zawierają miód Manuka znajdują zastosowanie przede wszystkim w terapii ran przewlekłych takich jak owrzodzenia kończyn, zespół stopy cukrzycowej, jak również rany nowotworowe oraz po radioterapii, w przypadku ran zakażonych, charakteryzujących się dużym wysiękiem i nieprzyjemnym zapachem lub też zakażonych przez niektóre typy drobnoustrojów (Pseudomonas aeruginosa, beztlenowce, bakterie oporne nasrebro). Miód posiada szereg  wyjątkowych właściwości mających zastosowanie w leczeniu ran. Przede wszystkim są to właściwości antybakteryjne, osmotyczne i bioaktywne, które mają wpływ na szybkie oczyszczanie i gojenie się rany. Czynnikiem odpowiedzialnym za bakteriobójcze działanie miodu Manuka jest zawarty w nim enzym oksydazy glukozy. Enzym ten w trakcie rozrzedzania miodu wytwarza nadtlenek wodoru – znaną substancję o silnych właściwościach utleniających. Otrzymywane stężenia są bardzo niewielkie,wystarczające do skutecznej redukcji bakterii, ale bezpieczne dla zdrowych komórek. Innym istotnym parametrem są właściwości osmotyczne miodu, które wpływają na przyspieszenie procesów autolizy martwicy, co wiąże się także ze zwiększoną aktywnością proteaz w środowisku rany.Ponadto miód stymuluje wydzielanie cytokin z monocytów (początek normalnej sekwencji dającej początek aktywacji naprawiania tkanek), a także dostarcza witamin, minerałów, aminokwasów oraz cukry proste potrzebne w odbudowie tkanek. Nie stwierdzono przeciwwskazań co dostosowania opatrunków u pacjentów z cukrzycą – nawet codzienne zmienianie opatrunku nie ma wpływu na poziom glikemii. Miód Manuka jako wyrób medyczny niezmiernie rzadko wywołuje uczulenia, ponieważ w procesie produkcji oczyszczany jest on z pyłków, które w znacznym stopniu są odpowiedzialne za reakcje alergizujące.

Zalety plastrów:
- w 100% naturalny -
miód Manuka Activon+ (90%), specjalny olejek Manuka (10%).
- antybakteryjne - aktywność miodu wiąże się głównie z działaniem nadtlenku wodoru, powstającego pod wpływem zawartego w miodzie enzymu – oksydazy glukozy.
- efekt osmotyczny- miód jako substancja o wysokiej osmolarności odprowadza nadmiar wody, co zapobiega maceracji brzegów rany i nadmiernemu gromadzeniu się aktywnych substancji w środowisku rany, o więcej, pobudza on procesy jej autolitycznego oczyszczania i hamuje wzrost flory bakteryjnej.
- szybsze gojenie się rany -  miód bogaty w rozpuszczalne w wodzie przeciwutleniacze korzystnie wpływa na pobudzenie procesów granulacji i epitelializacji.
- redukcja nieprzyjemnego zapachu z rany- w przypadku ran o nieprzyjemnym zapachu, opatrunki z miodem ograniczają te przykrą cechę.

Wskazania:
Activon Tulle może być stosowany na każdy rodzaj rany, a w szczególności na miejsca z martwicą rozpływną, na rany martwicze i rany wydzielające nieprzyjemny zapach, w tym:
- owrzodzenia kończyn,
- odleżyny,
- rany o nieprzyjemnym zapachu,
- rany z tkanką martwiczą suchą i rozpływną.
Rozmiar: 5 x 5 cm
Dostępne rozmiary: 5 x 5 cm i 10 x 10 cm
Ilość w opakowaniu - 5 szt.

Inne produkty w kategorii Opatrunki z medycznym miodem Manuka: