KG-AC-10 Kikgel Kikgel

Siatkowy opatrunek Actilite do leczenia ran z miodem MANUKA 10 x 10 cm, 1 szt.

14,70 zł

bruttow tym 8% VAT

Następny dzień roboczy

W magazynieRozmiar (wielkość)
Płatność
Ilość w opakowaniu: 1 szt.
Rozmiar: 10 x 10 cm

Actilite 10 x 10 cm jest opatrunkiem, który nie przywiera do rany. Wszystko dzięki specjalnej siateczce , która ostała pokryta specjalną, antybakteryjną powłoką z miodu Manuka Activon+ (90%), a także specjalnemu olejkowi Manuka (10%). Actilite przeznaczony jest przede wszystkim do ochrony rany, jednak skutecznie przyśpiesza także gojenie się rany, dodatkowo dzięki siateczce umożliwia przedostawanie się dużej ilości wysięku. Dzięki specjalnym właściwościom miodu Manuka w miejscu gdzie został zastosowany (na ranie) dochodzi do zdecydowanego zmniejszenia się kolonii bakterii. Wszystko za sprawą bardzo dobrych właściwości miodu Manuka i zawartym w nim enzymów oksydazy glukozy.Opatrunek Actilite posiada w sobie odpowiednią ilość stężonego miodu Manuka Activon+, który wpływa na bezpieczeństwo rany. Takie właściwości zostały osiągnięte dzięki zastosowanie jednocześnie olejku Manuka wraz z miodem Activon+.Skuteczność technologii jaką jest Activon+  udowodniono in-vitro. Badania powiodły się, gdyż wykazały, że technologia zapobiega infekowania rany takimi chorobami jak MRSA czy VRE.


Opatrunki, które w swoim składzie zawierają miód Manuka znajdują zastosowanie przede wszystkim w terapii ran przewlekłych takich jak owrzodzenia kończyn, zespół stopy cukrzycowej, jak również rany nowotworowe oraz po radioterapii, w przypadku ran zakażonych, charakteryzujących się dużym wysiękiem i nieprzyjemnym zapachem lub też zakażonych przez niektóre typy drobnoustrojów (Pseudomonas aeruginosa, beztlenowce, bakterie oporne nasrebro). Miód posiada szereg  wyjątkowych właściwości mających zastosowanie w leczeniu ran. Przede wszystkim są to właściwości antybakteryjne, osmotyczne i bioaktywne, które mają wpływ na szybkie oczyszczanie i gojenie się rany. Czynnikiem odpowiedzialnym za bakteriobójcze działanie miodu Manuka jest zawarty w nim enzym oksydazy glukozy. Enzym ten w trakcie rozrzedzania miodu wytwarza nadtlenek wodoru – znaną substancję o silnych właściwościach utleniających. Otrzymywane stężenia są bardzo niewielkie,wystarczające do skutecznej redukcji bakterii, ale bezpieczne dla zdrowych komórek. Innym istotnym parametrem są właściwości osmotyczne miodu, które wpływają na przyspieszenie procesów autolizy martwicy, co wiąże się także ze zwiększoną aktywnością proteaz w środowisku rany.Ponadto miód stymuluje wydzielanie cytokin z monocytów (początek normalnej sekwencji dającej początek aktywacji naprawiania tkanek), a także dostarcza witamin, minerałów, aminokwasów oraz cukry proste potrzebne w odbudowie tkanek. Nie stwierdzono przeciwwskazań co dostosowania opatrunków u pacjentów z cukrzycą – nawet codzienne zmienianie opatrunku nie ma wpływu na poziom glikemii. Miód Manuka jako wyrób medyczny niezmiernie rzadko wywołuje uczulenia, ponieważ w procesie produkcji oczyszczany jest on z pyłków, które w znacznym stopniu są odpowiedzialne za reakcje alergizujące.

Zalety plastrów:
- w 100% naturalny -
miód Manuka Activon+ (90%), specjalny olejek Manuka (10%).
- antybakteryjne - aktywność miodu wiąże się głównie z działaniem nadtlenku wodoru, powstającego pod wpływem zawartego w miodzie enzymu – oksydazy glukozy.
- efekt osmotyczny- miód jako substancja o wysokiej osmolarności odprowadza nadmiar wody, co zapobiega maceracji brzegów rany i nadmiernemu gromadzeniu się aktywnych substancji w środowisku rany, o więcej, pobudza on procesy jej autolitycznego oczyszczania i hamuje wzrost flory bakteryjnej.
- szybsze gojenie się rany -  miód bogaty w rozpuszczalne w wodzie przeciwutleniacze korzystnie wpływa na pobudzenie procesów granulacji i epitelializacji.
- swobodny przepływ wysięku - opatrunek skutecznie ochrania ranę, natomiast zastosowana w nim siatka swobodnie przepuszcza wysięk do kolejnego opatrunku.
- nieprzywierający do rany - olej Manuka posiada specjalne właściwości, dzięki którym opatrunek nie przykleja się do rany.
- redukcja nieprzyjemnego zapachu z rany- w przypadku ran o nieprzyjemnym zapachu, opatrunki z miodem ograniczają te przykrą cechę.

Wskazania:
Activon Tulle może być stosowany na każdy rodzaj rany:
- owrzodzenia kończyn,
- odleżyny,
- rany o nieprzyjemnym zapachu,
- skaleczenia
- poparzenia
- otarcia
- rany chirurgiczne
Rozmiar: 10 x 10 cm
Dostępne rozmiary: 10 x 10 cm i 10 x 20 cm
Cena dotyczy- 1 szt.

Inne produkty w kategorii Opatrunki z medycznym miodem Manuka: