LR-20705 Lohmann & Raush... Lohmann & Raush...

VLIWACTIV Ag 10 x 10 Tamponada do ran głębokich, jałowa 1szt.

16,50 zł

bruttow tym 8% VAT

Następny dzień roboczy


Płatność
Ilość w opakowaniu: 1 szt.
Rozmiar: 10 x 10

VLIWACTIV Ag 10 x 10 Tamponada do ran głębokich, jałowa, 1 szt.

Tamponada z węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv Ag to antybakteryjna elastyczna, miękka, nie przyklejająca się do rany tamponada, która zawiera impregnowaną srebrem tkaninę z węgla aktywnego.

Cechy:
- idealnie nadaje się do wypełniania głębokich ran lub stosowania na rany powierzchniowe jako opatrunek,
- wiąże wysięk z rany z mikroorganizmami i eliminuje nieprzyjemne zapachy z rany,
- wspomaga leczenie rany poprzez jej efektywne, fizyczne oczyszczanie,
- usuwa drobnoustroje zawarte w wysięku rany poprzez wiązanie Vliwaktiv Ag i niszczy je poprzez kontakt bezpośredni ze srebrem oraz węglem aktywnym zawartymi wewnątrz opatrunku. Tym samym ulega redukcji namnażanie zarazków w ranie, co zapobiega rozwojowi infekcji.
- zmniejsza nieprzyjemny zapach poprzez zastosowanie węgla aktywnego,
- polepsza jakość życia pacjentów i ułatwia działania lecznicze personelowi medycznemu.

Tamponada w węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv Ag pakowana jest w pojedynczo sterylnie i sterylizowana promieniami gamma. Produkt przeznaczony jest wyłącznie do użytku jednorazowego i nie może być sterylizowany.

Wskazania:
Tamponada z węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv przeznaczona jest do leczenia ran:
- krytycznie skolonizowanych,
- zainfekowanych oraz/lub nieprzyjemnie pachnących,
- o podwyższonym ryzyku infekcji (np. poprzez osłabianie odporności własnej organizmu, przetoki kałowe, rany nowotworowe, rany pooparzeniowe itp.)

Tamponadę z węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv Ag można stosować do ran:
- mało wysiękowych lub w połączeniu z opatrunkiem wtórnym do ran średnio i bardzo wysiękowych,
- powierzchniowych i głębokich np. przy odleżynach, wrzodach tętniczych, żylnych wrzodach goleni, wrzodach cukrzycowych, wtórnie gojących się ranach ooperacyjnych, owrzodziałych ranach nowotworowych,
- tamponadę z węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv Ag można stosować również jako opatrunek wtórny w połączeniu z wypełniaczami rany (np. tamponada z alginianem wapnia Supersorb A).

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na produkt lub jego składowe.

Stosowanie:
Przygotowanie rany: Przed położeniem nowego opatrunku oczyścić ranę w typowy sposób (np. sterylnym roztworem fizjologicznym, płynem Ringera lub w razie potrzeby środkami antyseptycznymi) i ostrożnie osuszyć brzegi rany.

Nakładanie opatrunku:
Można stosować obie strony tamponady z węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv Ag Tamponada wkładana jest do głębokich ran i dla efektywnego działania musi bezpośrednio stykać się z podłożem rany.

W przypadku ran powierzchniowych tamponada jest nakładana jak zwykły opatrunek. Wielkość opatrunku zależy przy tym od powierzchni rany i powinien wystawać poza brzegi rany co najmniej 2-3 cm.
W przypadku ran mało wysiękowych przed zastosowaniem tamponada z węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv Ag może zostać nawilżona płynem Ringera.

W zależności od stopnia wysięku oraz stanu rany można nałożyć na tamponadę opatrunek wtórny (np. kompres chłonny Vliwazell).
Tamponadę z węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv Ag można stosować również jako opatrunek powierzchniowy w połączeniu z wypełniaczami rany (np. tamponada z alginianem wapnia Suprasorb A) Przymocować opatrunek za pomocą odpowiedniego materiału ustalającego (plaster mocujący, np. Curagix H, elastyczny bandaż opatrunkowy np. Mollelast).

UWAGA:
Tamponady z węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv Ag nie wolno ciąć ani rozdzierać.

Produkty są sterylne, dopóki opakowanie nie zostanie otwarte lub uszkodzone.Opakowanie zawiera:
1 szt. Tamponady VLIWACTIV Ag do ran głębokich o wymiarach 10cm x 10cm.

Dostępne wymiary:
- 6,5cm x 10cm
- 10cm x 10cm

Inne produkty w kategorii Opatrunki gotowe - jałowe: